Aktuální informace

PF 2021

 

JAK JSME VYRAZILI DO ZAHRANIČÍ

V pátek 14. 9. 2018 se většina z nás, žáků 5. B, a několik dalších dětí i s maminkami vydalo do polského města Wroclaw, hlavního města Dolnoslezského vojvodství a 4. největšího města našeho sousedního státu.

Vyrazili jsme již v brzkých ranních hodinách, abychom co možná nejvíce času využili jak na prohlídku historického centra města, tak zejména rozlehlé wroclawské zoologické zahrady.

V ní jsme si prohlédli mnoho pavilónů a výběhů tamních zvířat, ale nejvíce nás stejně nadchlo oceanárium. Jediné oceanárium na světě věnované jednomu kontinentu – Africe. V podmořském světě jsme strávili nejvíce času a mobily s fotoaparáty nestíhaly zachytit všechny roztodivné mořské tvory.

Když jsme se dostatečně vynadívali na vzácné živočichy, i když jsme si zdaleka neprohlédli všechny, čekala nás prohlídka krásné historické části města. Tady nás zase bavilo hledání malých sošek trpaslíků, kterých je po městě rozseto přes pět stovek. Kdo by čekal, že se bude jednat o sádrové trpaslíky, jaké známe z mnoha zahrádek, ošklivě by se spletl. Sošky jsou vyrobeny z kovu a vypadají vcelku vkusně. Tedy opravdu milá turistická atrakce. Stejně jako například Tumský most, kde si zamilované páry „pojišťují“ svou lásku připevněním visacího zámku na kovové zábradlí mostu.

Naši prohlídku nádherného a zajímavého města ukončila návštěva Mc Donald´s, která byla „povinným“ zpestřením, a pak už hurá domů.

Závěrem chceme poděkovat paní Hudkové, která nám zájezd zorganizovala a po celou dobu nás jím úžasně provázela, a nezbývá než těšit se na další!

Tenhle výlet byl opravdu povedený!

                                                                                               Za 5. B Mgr. Jana Škodová