Aktuální informace

PF 2021

 

Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou 2019

51. ročník atletické soutěže školních družstev Nové Město nad Metují


         Dne 7.5.2019 se na stadionu gen. Klapálka v Novém Městě nad Metují uskutečnil již 51. ročník okresního kola Poháru rozhlasu. Jedná se o tradiční každoroční soutěž, která vytváří a udržuje atletické tradice ve školách. Závodu se zúčastnili žáci II. stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií okresu Náchod, kteří byli rozděleni do dvou kategorií:

kategorie III (mladší žáci a žákyně - 6. a 7. třída) a kategorie IV (starší žáci a žákyně - 8. a 9. třída). V každé kategorii žáci soutěžili v určených disciplínách.

    

         Do závodu bylo přihlášeno 9 družstev ve čtyřech kategoriích, celkem tedy 36 družstev. Jednotlivé týmy byly tvořeny maximálně 10 závodníky, přičemž každý z nich mohl závodit pouze ve dvou disciplínách a ve štafetě. V silné konkurenci si žáci naší školy ZŠ Malecí nevedli vůbec špatně, ba naopak. Naše čtyři přihlášená družstva se všechna umístila na stupních vítězů. Mladší žáci a mladší žákyně shodně vybojovali krásné 2. místo. V kategorii starších žáků jsme se rovněž umístili na 2. místě a starší žákyně skončily na celkovém 3. místě. Družstva na stupních vítězů si vedle společného poháru a diplomu odnesla i medaile.

          Soutěžící přišlo na stadion podpořit nemalé množství spolužáků, kteří vytvořili krásnou atmosféru. Pochvalu si rovněž zaslouží i místní klub atletiky SK Nové Město nad Metují za vzornou přípravu a organizaci celého závodu.

Blahopřejeme vítězům i všem těm, kteří předvedli kvalitní výkony. Děkujeme za nádherné chvíle plné sportovních zážitků a těšíme se na další ročník této atletické soutěže.         

                                               Mgr. M. Hrouda, Mgr. V. Dyntarová

FOTO>>>