Mezinárodní výtvarná soutěž LIDICE 2019

Brzy ráno, v úterý 28.května, jsme od Základní školy Malecí vyrazili autobusem do Středočeského kraje, abychom v Lidicích podpořili naši spolužačku Terezu Roštlapilovou z 9.A, která se se svou fotografií umístila mezi oceněnými. Cesta byla zdlouhavá, ale my jsme si ji zpříjemnili chvilkou spánku, povídáním i zpíváním. Když jsme konečně dorazili na místo, přivítal nás déšť. S pláštěnkami a deštníky jsme se přesunuli do zahrady galerie, kde jsme mohli v několika stáncích zhlédnout i vyzkoušet zajímavé chemické pokusy. Letošní 47.ročník soutěže se totiž nesl ve znamení chemie. Slavnostní vyhlášení výherců soutěže bylo provázeno vytrvalým a vydatným deštěm, ale to našemu skandování nevadilo.  Navštívili jsme také Muzeum v Lidicích věnované hrůzným událostem 2.světové války, kde mnozí z nás potlačovali slzy, kterým se jiní neubránili. Potom jsme se vrátili do galerie, kde opadl po slavnostní vernisáži největší nápor návštěvníků, my jsme si tak mohli v poklidu prohlédnout vystavené výtvarné práce dětí z celého světa.

Déšť nás provázel i na zpáteční cestě, ale to nám nevadilo a tento den jsme si užili.

                                                          Adéla Myšičková, Barbora Zelená, 9.A