Aktuální informace

PF 2021

 

Seiferos – letové ukázky dravců a sov

Ve čtvrtek 6.6. měli všichni žáci naší školy možnost zhlédnout poutavou přednášku o životě dravců a sov, která proběhla v  prostoru za bazénem v Novém Městě nad Metují. Přítomní se seznámili s tím, jak tito živočichové žijí, co je ohrožuje a jakým způsobem můžeme pomoci k jejich ochraně. Po přednášce proběhlo motivující přezkoušení, kdy žáci odpovídali na otázky a ti úspěšní byli odměněni dárky. Také si mohli zblízka prohlédnout a pohladit výra velkého.

V další části proběhla letová produkce. Nejpozornější žáci byli odměněni příletem dravce na jejich ruku. Žákům byla předvedena dokonalá imitace lovu za použití speciální tažné techniky pro lovené vycpaniny.

Věříme, že si každý uvědomil, jak důležité je chránit přírodu, abychom o tak krásné živočišně druhy nepřišli.

Mgr. Jaroslava Broumová

FOTO>>>